DCM24AP280T320A50 | DCM® DC-DC Converter Module | Vicor
DCM24AP280T320A50 in the product family
DCM® DC-DC Converter Module
3623 ChiP package
1.524 x 0.898 x 0.284in / 38.72 x 22.8 x 7.21mm
DCM® DC-DC Converter Module
Input Voltage 24V
Output Voltage 28V
Output Power 320W
3623 ChiP package